fot. pixabay.com

Niemcy: rośnie liczba przestępstw antysemickich w Berlinie; wzrasta nienawiść i podżeganie przeciwko Żydom

W 2021 roku liczba przestępstw antysemickich w Berlinie nadal rosła. Organy ścigania wszczęły 661 postępowań dotyczących przestępstw o takim podłożu – wynika z raportu pełnomocnik ds. antysemityzmu w prokuraturze w Berlinie, Claudii Vanoni. W 2020 r. odnotowano 417 przypadków, a rok wcześniej 386. Wzrasta nienawiść i podżeganie przeciwko Żydom, zarówno w internecie, jak i na ulicach.

W 297 przypadkach, czyli 45 proc. postępowań wszczętych w 2021 roku, przestępstwa zostały popełnione w internecie – informuje portal tygodnika „Spiegel”.

Jak wynika z raportu, 242 sprawy, czyli łącznie 37 proc. zostały umorzone – między innymi dlatego, że nie udało się ustalić sprawców. W 154 przypadkach dochodzenie są nadal w toku.

„W czwartym roku mojej pracy na stanowisku komisarza ds. antysemityzmu muszę niestety stwierdzić, że liczba przypadków przestępstw antysemickich wciąż rośnie” – stwierdza Claudia Vanoni.

Nienawiść i podżeganie przeciwko Żydom wzrasta zarówno w internecie, jak i na ulicach.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl