fot. PAP/DPA

Niemiecki polityk CDU za „selektywnymi dostawami broni” na Ukrainę

Roderich Kiesewetter, deputowany CDU zajmujący się sprawami międzynarodowymi, opowiedział się za „selektywnymi dostawami broni” dla Ukrainy.

„Selektywne dostawy broni na Ukrainę pomogłyby zwiększyć odstraszanie Władimira Putina i zmniejszyć dominację eskalacji. Potrzebujemy jednego, czyli wiarygodnej odpowiedzi Niemiec na zagrożenie Ukrainy przez Rosję” – powiedział Roderich Kiesewetter w wywiadzie dla dzisiejszych wydań „Rheinische Post” i „Generał-Anzeiger”.

Jego zdaniem dostawy z Niemiec mogłyby dotyczyć broni do rozpoznania telekomunikacyjnego, zagłuszaczy rosyjskiej łączności, noktowizorów, technologii przeciwpancernych, rakiet przeciwlotniczych, a więc broni defensywnej.

„Kanclerz Olaf Scholz musi stawić czoła Władimirowi Putinowi i wyraźnie zaangażować się w europejski porządek bezpieczeństwa, opowiadając się za Ukrainą i stanowiskiem NATO. Obejmuje to jasne oświadczenie skierowane do prezydenta Władimira Putina, że Niemcy są gotowe nie wykluczać sankcji, a także są gotowe zaakceptować ich koszty” – powiedział Roderich Kiesewetter z myślą o planowanych podróżach kanclerza.

Deputowany wyjaśnił, że dlatego też ani gazociągu Nord Stream 2, ani wykluczenia Rosji z systemu płatności Swift nie mogą zniknąć z listy sankcji,

Kanclerz Olaf Scholz ma się spotkać z Władimirem Putinem 15 lutego 2022 roku.

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl