Warszawa: Kolejny dzień spotkań polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej

Delegacja ukraińskich parlamentarzystów będzie dziś w Warszawie kontynuować spotkania z polskimi politykami. Rano deputowani Rady Najwyższej Ukrainy należący do polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej spotkają się z Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem. Wczoraj rozmawiali m.in. z wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim.

Bardzo ważne jest w relacjach między naszymi krajami, żeby szukać porozumienia – mówił podczas briefingu w Sejmie wiceszef MSZ Jan Dziedziczak.

– Mamy bardzo dobre relacje, jeśli chodzi o współpracę w polityce bezpieczeństwa. Wspieramy naszych sąsiadów ukraińskich w tych trudnych dla nich czasach. Chcemy rozmawiać o współpracy gospodarczej. Chcemy wreszcie rozmawiać o współpracy w wymiarze polityki historycznej. Mamy świadomość, że bywają w tej dziedzinie nieporozumienia i chcemy te nieporozumienia zakończyć, wypracować prawdziwą platformę współpracy polsko-ukraińskiej – zaznaczył Jan Dziedziczak.  

Wiceminister Jan Dziedziczak podkreślił, że w ostatnim czasie doszło do „szeregu incydentów”. Jak zaznaczył, MSZ występowało z notami, aby wyjaśnić ich przyczyny, odnaleźć sprawców, zabezpieczyć polskie pomniki i cmentarze.

Mamy nadzieję, że dość szybko to zostanie wyjaśnione – dodał wiceminister.

RIRM

drukuj