Ukraiński parlament zatwierdzi nowy rząd

Dziś ukraiński parlament zatwierdzi skład nowego rządu. Nazwiska kandydatów na członków rządu zaufania narodowego zostały ogłoszone wczoraj na Majdanie niepodległości w Kijowie, gdzie zgromadziły się tysiące ludzi.

Premierem miałby zostać Arsenij Jaceniuk z partii Batkwiszczyna. Pierwszym i jednym z ważniejszych zadań nowo powstającego rządu Ukrainy będzie obrona jedności państwa – mówi europoseł Tomasz Poręba, który razem z delegacją PiS-u z Ukrainy udał się na Krym.

– Razem z tamtejszymi działaczami organizacji pozarządowych, partii opozycyjnych będziemy wspierać ich, aby celów rosyjskich nie udało się zrealizować. Jednocześnie liczymy na to, że nowy rząd, który dzisiaj powstaje w Kijowie zrobi wszystko, aby w pierwszej kolejności wysłać bardzo mocny komunikat do Moskwy, do Rosji, że Krym był, jest i będzie należał do Ukrainy oraz będzie częścią integralną tego kraju – podkreśla europoseł Tomasz Poręba.

W skład nowego rządu weszliby przedstawiciele protestujących na Majdanie. Wśród kandydatów na ministrów nie ma przedstawicieli partii UDAR Witalija Kliczki.

RIRM

drukuj