Niemcy boją się rządów greckiej „Syrizy”?

Lider lewicowej, populistycznej partii SYRIZA Aleksis Cipras został w poniedziałek zaprzysiężony jako nowy premier Grecji. SYRIZA zawiązała koalicję z  partią Niezależni Grecy. Ta wygrana budzi w Niemczech strach – informuje Waldemar Maszewski, korespondent Radia Maryja z Hamburga.

Ugrupowanie wygrało przedterminowe wybory parlamentarne z poparciem 36,34 proc. – po przeliczeniu 99,8 proc. głosów. Partia sprzeciwia się porozumieniom zawartym przez Grecję z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym, a także polityce cięć budżetowych i oszczędności.

Wygrana „Syrizy” budzi w Niemczech strach o to, co będzie dalej – mówi Waldemar Maszewski.

– Przypomnijmy, że jeszcze przed greckimi wyborami kanclerz Merkel posuwała się do niewybrednych ostrzeżeń, że jeżeli wygra lewicowa partia SYRIZA, to Grecja może stracić miejsce w strefie Euro. Grecy w ogóle się nie przestraszyli, a wręcz odwrotnie – strachy pani kanclerz podziałały na nich na tyle mobilizująco, że zdecydowana większość odrzuciła politykę oszczędności wspieraną m.in. przez Niemcy. Po zwycięstwie lewicy zadowoleni Grecy wyszli na ulicę niosąc transparenty z napisami: „Das ist  eine guten nachricht, auf wiedersehen frau Merkel!” (To dobra wiadomość, do widzenia pani Merkel!) – powiedział Waldemar Maszewski.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl