fot. PAP/EPA

Niemcy: 140 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby

140 osób zakażonych koronawirusem zmarło w Niemczech w ciągu ostatniej doby – poinformował w niedzielę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 wzrosła w RFN do 5 640.

Liczba odnotowanych w ciągu doby zgonów zmniejszyła się o 39 w stosunku do danych z dnia poprzedniego. RKI odnotował spadek dobowej liczby ofiar drugi dzień z rzędu. W poprzednich tygodniach instytut zastrzegał już jednak, że wyniki podawane w weekend mogą być zaniżone, bo organom służby zdrowia nie udaje się przesłać kompletnych danych.

87 proc. ofiar śmiertelnych koronawirusa miała 70 lat lub więcej.

W ciągu minionych 24 godzin obecność koronawirusa potwierdzono u 1 737 osób, o 318 przypadków mniej niż w sobotę. Oznacza to spadek dobowej liczby infekcji trzeci dzień z rzędu. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni dobowy przyrost na terenie RFN utrzymywał się na poziomie ok. 2 tys. przypadków – przekazał RKI.

Łączna liczba odnotowanych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Niemczech wynosi 154 175.

W ostatnich dniach współczynnik reprodukcji (RO) koronawirusa w Niemczech wynosi 0,9. Oznacza to, że przeciętnie jedna zainfekowana osoba zaraża nieznacznie mniej niż jedną kolejną osobę.

Ok. 2 200 chorujących na SARS-CoV-2 uznano za wyleczonych w ciągu ostatniej doby – podał RKI. Ogółem wyzdrowiało ok. 112 tys. zakażonych, czyli 72 proc. wszystkich dotychczas zidentyfikowanych przypadków koronawirusa w tym kraju.

Wśród niemieckich krajów związkowych najwięcej przypadków SARS-CoV-2 wykryto w Bawarii – 40 912, w Nadrenii Północnej-Westfalii – 31 669 i w Badenii-Wirtemberdze – 30 761.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl