Niekompletny raport – pominięto zwolenników Tv Trwam

Raport na temat dostępności sygnału cyfrowego w polskich domach i przygotowania gospodarstw domowych do odbiory tego sygnału jest niekompletny. Dokument, który ministerstwo administracji i cyfryzacji przekazało do komisji innowacyjności uwzględnia tylko jedno z 3 przeprowadzonych badań.

Dziś odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Minister Michał Boni pominął w raporcie wyniki badań, które jasno wykazują, że społeczeństwo oczekuje miejsca na cyfrowym multipleksie dla Telewizji Trwam.

– To bardzo ważny głos. Wyniki badań niezależnej agencji badawczej SMG KRC przeprowadzone na zlecenie ministerstwa potwierdzają to wielkie społeczne poparcie dla katolickiego nadawcy. W badaniu jakościowym kierowanym do respondentów (to jest bardzo ważne badanie, ponieważ  umożliwia ono swobodne wypowiedzenie się osób, do których dochodzą ankieterzy) jest wskazanie na to, że ankietowani oczekują telewizji katolickiej ale ze wskazaniem na Telewizje Trwam. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ okazuje się, że o tym nie mówi tylko nasze środowisko. Jest to również potwierdzone w niezależnych badaniach na wniosek ministerstwa – mówi Lidia Kochanowicz, dyrektor Finansowy Fundacji Lux Veritatis.

Poseł Andrzej Jaworski w tym kontekście zastanawiał się co ministerstwo i minister Michał Boni, który apelował o pomoc w przeciwdziałaniu wszelkim wyrazom nietolerancji zamierza zrobić w sprawie dyskryminacji tak dużej grupy osób.

– Co minister zrobił i co zamierzacie państwo jako ministerstwo zrobić, aby tej nietolerancji w stosunku do tak dużej grupy nie było i aby ten bardzo ważny problem społeczny został rozwiązany? To nawiązuje bowiem i bezpośrednio do zakresu obowiązków pana ministra i do wczorajszego apelu, który wystosował do wszystkich innych stowarzyszeń, organizacji i Kościołów. Co minister jako odpowiedzialny w tym temacie ma do powiedzenia? – pytał poseł Andrzej Jaworski

Poseł Anna Sobecka stwierdziła, że cyfryzacja to nowoczesne narzędzie, które ma jednoczyć Polaków i stworzyć pole do dialogu, różnych kultur, wyznań i przekonań. Nie może być tak, że katolicy będą oglądać Telewizje Trwam w ciemnych katakumbach a inni będą mieli po kilka miejsc na multipleksie.

 – Już dość przemocy, medialnego terroru czy medialnej wojny informacyjnej z krzyżem, religią i ojczyzną! Zaczynam niepokoić  się tym co będzie jeżeli Telewizja Trwam nie dostanie koncesji. Pamiętamy przecież jak ostatnio media publiczne ocenzurowały słowa Ojca św. Benedykta XVI o Radiu Maryja i biskupach, było to 7 listopada. W tej sprawie zamierzam zwołać Komisję Kultury i Środków Przekazu –zapowiedziała poseł Anna Sobecka.

 

RIRM

 

 

 

 

 

drukuj