Niejasny konkurs dot. Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Krakowscy posłowie PiS-u wystąpili do CBA z wnioskiem o objęcie kontrolą komitetu konkursowego ws. Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022.

W sobotę poseł Jagna Marczułajtis-Walczak poinformowała o rezygnacji z kierowania Komitetem Konkursowym Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022. Powodem rezygnacji miała być „nagonka medialna” na jej osobę, którą miały wywołać działania jej męża Andrzeja Walczaka. Według mediów miał on namawiać dziennikarzy do przychylnych publikacji nt. organizacji zimowych igrzysk w Krakowie.

Chcemy, aby CBA prowadziło działalność kontrolną w tej sprawie – powiedział poseł Andrzej Duda.

– Pismo jest skierowane do szefa CBA Pawła Wojtunika z bardzo prostej przyczyny: są olbrzymie niejasności, nie do końca wiadomo, kto tam w ogóle jest zatrudniony, jakie tam pieniądze wchodzą w grę. Tam jest mnóstwo dziwnych wydatków, jakichś wyjazdów zagranicznych członków tego komitetu. Krążą różne plotki po Krakowie – mówi Andrzej Duda.

Paweł Wojtunik, szef CBA, pytany był w poniedziałek rano w RMF FM, czy igrzyska olimpijskie w Krakowie budzą zainteresowanie CBA.

– W przyszłości, jeżeli będą się zbliżały do realnego etapu przygotowań organizacyjnych, niewątpliwie: tak. Nie z uwagi na potencjalną korupcję, ale na bezpieczeństwo środków. To przedsięwzięcie dużej rangi, w związku z tym ta sprawa również nas interesuje, choć nie przesądzam o charakterze tego zainteresowania – powiedział Paweł Wojtunik. 

O prawo przeprowadzenia zimowych igrzysk w 2022 roku walczy pięć miast: Pekin, Ałma – Ata , Lwów, Oslo i Kraków. Decyzja, kto będzie gospodarzem, zapadnie 31 lipca.

 

RIRM  

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl