fot. PAP

NIE dla „Pigułki po” na legitymację szkolną

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia Human Life International Polska zwróciło się z oficjalnym protestem do Ministerstwa Zdrowia przeciwko sprzedaży tabletki ellaOne nieletnim. Resort chce umożliwić sprzedaż pigułki dzieciom od 15. roku życia. 

Organizacja rozpoczęła akcję protestacyjną zatytułowaną „Pigułka po” na legitymację szkolną? NIE!

Jak czytamy w liście do resortu zdrowia, „jest to preparat, który powoduje poważne skutki uboczne dla zdrowia kobiety. Nawet producent zastrzega stosowanie tej tabletki wyłącznie dla kobiet w wieku 18 lat i powyżej”.

Dostęp do tego preparatu za okazaniem legitymacji szkolnej jest skandaliczne – mówi Ewa Kowalewska dyrektor Human Life International Europa.

Nie możemy pozostawać obojętni na propozycje ministra zdrowia, że „Pigułka po” środek poronny i embriotoksyczny może być również dostępny dla dzieci. Zwracamy się do ministra w szczególnym proteście. Będziemy informować opinię publiczną, bo w tej chwili walczymy nie tylko o to, co zrobi minister, który bardzo często nie liczy się z głosem szerokiego społeczeństwa, ale także z tym, co wiedzą obywatele. Ponieważ liberalne media nagłośniły, że ta pigułka jest zupełnie nieszkodliwa. W tej chwili dziewczyny bardzo dużo nie wiedzą na ten temat – zaznacza Ewa Kowalewska.

Podpis pod listem do ministra Bartosza Arłukowicza można złożyć na stronie internetowej www.naszestanowisko.pl.

Organizacja, walcząc o świadomość społeczną wielu osób i bezpieczeństwo dzieci, na swojej stronie internetowej zamieszcza również bezpłatne ulotki informacyjne na temat pigułki wczesnoporonnej.

RIRM

drukuj