Nie byłoby Radia Maryja i katolickich mediów bez ogromnego zaangażowania osób świeckich

To osoby świeckie stoją za kamerami, łączą państwa na antenę i przygotowują serwisy informacyjne. To ich głos często dociera do Państwa z propozycją rzetelnych wiadomości. O swojej pracy często mówią jako o pomocy, służbie, oddaniu słuchaczom i widzom.

Przygoda wielu z nich rozpoczęła się od [Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej]  Możliwość praktyk przekonała ich do dziennikarskiej przygody. Mowa o studentach i pracownikach Radia Maryja i Telewizji Trwam.

– Wszyscy tak naprawdę wywodzimy się z jednego środowiska, którym jest nasza uczelnia – Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Myślę, że to jest bardzo piękne, że możemy razem uczyć się od pracowników, i kontynuować tę historię, którą oni rozpoczęli jakiś czas temu – powiedziała Kamila Frach, studentka WSKSiM, dziennikarz TV Trwam News.

Pracującym studentem jest również Przemek. To właśnie jego głos słyszą Państwo dzwoniąc do Radia Maryja.  Jego praca pozwala Państwu dołączyć do modlitwy lub zadać ważne pytanie w trakcie audycji.

– Pracując tutaj czuję, że tworzę coś dla ludzi razem z ojcami i resztą pracowników. Przykładem może być to, że to Radio nadaje sens życiu innym ludziom, dzieje się tak, kiedy odbieram telefon, bo wtedy słuchacz dziękuje za to, że mógł się pomodlić, że jest to jego całe życie, więc widzę, że moja praca nie idzie na marne – podkreślił Przemysław Janik, student WSKSiM, realizator dźwięku.

Jako wyjątkową przygodę swoje obowiązki odczytuje Krzysztof. Studia zakończył w 2019 roku, a teraz pracuje jako montażysta i operator w TV Trwam News.

– Jako operator staram się swoją pracą pokazywać piękno tego świata, przekazywać prawdę i cieszę się, że mogę tutaj pracować – powiedział Krzysztof Pacynowicz.

Pracownicy wszystko to, co robią, odczytują jako służbę. Tak jest w przypadku Łukasza Brzezińskiego, wydawcy na portalu Radia Maryja.

– Nasz zespół redakcyjny stanowią osoby, które kończyły Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej także znają to środowisko, znają specyfikę pracy w takim medium jakim jest Radio Maryja i TV Trwam, więc rzeczywiści można nazwać naszą pracę posługą – podkreślił Łukasz Brzeziński.

Przekonanie o pomocy, służbie, wsparciu dla drugiego człowieka, towarzyszy budowaniu   rzetelnych programów informacyjnych – wskazała Justyna Kędra, wydawca w Redakcji Informacyjnej Radia Maryja.

– Myślę, że jesteśmy trochę taką przeciwwagą do tego, co dzisiaj dzieje się w Polsce, ponieważ mówimy bardzo dużo o ochronie życia, bronimy tych wartości, które są atakowane przez liberalne media – zaznaczyła Justyna Kędra.

I właśnie na te wartości zwracamy szczególną uwagę w naszych serwisach, by być dla Państwa także punktem odniesienia.

– To jest nasza oferta dla widzów. Oferta, która nie ma się narzucać, oferta, która nie ma manipulować, ale oferta, która ma proponować i pokazywać właśnie świat z perspektywy nas jako katolików – powiedział Szymon Kozupa, wydawca „Informacji dnia” w TV Trwam.

Jak podkreśliła siostra Anna, która na co dzień posługuje jako wolontariusz na portalu Radia Maryja, tworzenie dzieła, jakim jest rozgłośnia i dzieła z nią związane wraz z ludźmi świeckimi sprawia, że wszyscy nawzajem się ubogacamy.

– Dziękuję Panu Bogu, że mogę pracować z tymi młodymi ludźmi. Myślę, że wzajemnie ubogacamy się tym, że jesteśmy tutaj razem pod każdym względem – powiedziała s. Anna Mika, szarytka.

Jak podkreślają wszyscy pracownicy Radia Maryja i TV Trwam, nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie nasi ofiarodawcy, słuchacze i widzowie. To szczególnie Wam chcemy dzisiaj podziękować za to, że razem z nami tworzycie tę wielką rodzinę – Rodzinę Radia Maryja.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl