fot. PAP/Andrzej Grygiel

Negocjacje ws. przyszłości górnictwa

Na Śląsku trwają negocjacje dotyczące przyszłości poszczególnych kopalń. Zgodnie z porozumieniem zawartym między rządem a związkowcami, ostatnia kopalnia zostanie wygaszona w 2049 roku.

W Katowicach zainaugurowano pracę zespołów w czterech śląskich spółkach: Polskiej Grupie Górniczej, Tauronie Wydobycie, Węglokoksie Kraj oraz Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

– Jesteśmy w stanie w sposób planowy i uzgodniony społecznie przeprowadzić restrukturyzację górnictwa. Jestem o tym coraz bardziej przekonany. To porozumienie jest początkiem tej drogi – zapewnił Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.

Górnicy chcą wiedzieć, co otrzymają w zamian za zamknięcie kopalń.

– Jakie pieniądze na Śląsku, jaki fundusz inwestycyjny. Mówimy: jedno miejsce pracy za inne miejsce pracy. My chcemy wiedzieć – podkreślał Bogusław Hutek, szef górniczej „Solidarności”.

Na planowaną pomoc dla polskiego sektora wydobywczego zgodę będzie musiała wydać Komisja Europejska.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl