fot. twitter.com/MinSrodowiska

[NASZ NEWS] Światowa Federacja Naukowców ustanowiła stypendium im. prof. Jana Szyszko

Światowa Federacja Naukowców ustanowiła specjalne stypendium im. prof. Jana Szyszko. Poinformował o tym szef organizacji prof. Antonino Zichichi.

Były minister środowiska, poseł PiS-u, profesor nauk leśnych zmarł nagle w środę. Miał 75 lat.

Stypendium jego imienia otrzyma najlepszy student z Polski. Celem jest oddanie hołdu wielkim wartościom naukowym, które prezentował i promował prof. Jan Szyszko.

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy i wieloletni współpracownik profesora Paweł Sałek wskazuje na zasługi zmarłego dla nauki oraz środowiska.

– To wielka postać polskiej nauki, wielka postać polskiego leśnictwa i polskiej polityki. To on kilka lat temu obronił lasy przed prywatyzacją. Przypłacił kiedyś stanowiskiem ministerialnym w obronie polskich lasów. Człowiek, który był wybitnego umysłu. Świadczą o tym setki artykułów naukowych z listy filadelfijskiej, prywatna stacja badawcza w Tucznie, także cały dorobek polityczny. Powiem w ten sposób: jeśli przyznawano by nagrodę Nobla w dziedzinie ekologii, to pan prof. Szyszko na pewno by ją dostał. Dzisiaj to wielka strata dla Polski, dla Polaków, dla środowiska konserwatywnego, ale chyba dla wszystkich w Polsce – mówi Paweł Sałek.

Prof. Jan Szyszko był autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologicznych. W Sejmie zasiadał od czterech kadencji i trzy razy stał na czele resortu środowiska.

Pogrzeb prof. Jana Szyszko odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl