fot. flickr.com

Narodowcy i Młodzież Wszechpolska apelują o uznanie Antify za organizację przestępczą

Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska zaapelowały do szefa MSWiA o uznanie organizacji antyfaszystowskiej Antifa za przestępczą.

Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska zorganizowały w sobotę konferencję prasową w związku z brutalnym morderstwem 13-letniej Nadii z Inowrocławia. O popełnienie morderstwa oskarżony jest 18-letni Mikołaj J., który ujawniał w mediach społecznościowych związki z organizacjami antyfaszystowskimi i anarchistycznymi.

„Apelujemy do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aby wzorem krajów zachodnich uznało Antifę za organizację przestępczą i z dużo większą konsekwencją to środowisko po prostu zwalczało” – powiedział członek Zarządu Głównego Ruchu Narodowego Witold Tumanowicz.

Natomiast prezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski wezwał rządzących do „zaprzestania tolerowania bandytów”. Przypomniał również, że Antifa jest uznawana za organizację terrorystyczną przez niektóre liberalne państwa zachodnie.

„Pamiętamy także, jakie środowiska kryją tych zwyrodnialców. Mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której właśnie w 2011 roku w siedzibie „Krytyki Politycznej” – siedzibie, którą otrzymali od miasta – schowali się właśnie ci anarchistyczni bojówkarze. Wtedy policja znalazła przy nich kastety, pałki i różne inne niebezpieczne narzędzia, którymi mogli zrobić krzywdę postronnym obywatelom. Te bojówki mają ten parasol ochrony właśnie ze strony samorządowców, mają ze strony polityków” – ocenił Tumanowicz.

W piątek Sąd Rejonowy w Inowrocławiu zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 18-letniego Mikołaja J., który jest podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 13-letniej Nadii. Dziewczynka zmarła z wykrwawienia, na jej ciele było wiele ran kłutych. Chłopak przyznał się do winy.

Mikołaj na swojej stronie facebookowej zamieścił wiele różnych informacji mogących świadczyć o sympatiach i związkach z organizacjami identyfikującymi się jako antyfaszystowskie i anarchistyczne. Tłem do jego zdjęcia profilowego jest fragment grafiki z napisami „100 proc. Anti-Faschist” i „100 proc. Anti-Rassist”. Wśród zdjęć i grafik znajdują się przekreślone swastyki, symbole anarchistyczne i komunistyczne. Pośród polubionych znajdują się profile antyfaszystowskie i anarchistyczne.

PAP zapytała prokuratora rejonowego z Inowrocławia Roberta Szelągowskiego, czy śledczy badają również te wątki.

„Mamy świadomość tego, co dzieje się w świecie mediów społecznościowych, co sprawca lub osoby, która mogą być z nim powiązane pisały. To wszystko monitorujemy. Mogę powiedzieć, że te kwestie są przedmiotem szczegółowych ustaleń” – zaznaczył.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl