fot. flickr.com

Wielkopolskie: pięć lat więzienia grozi sprawcy uszkodzenia figury Jana Pawła II

Nawet pięć lat więzienia grozi 20-letniemu mieszkańcowi Lubasza (Wielkopolskie), który w sąsiedniej wsi uszkodził figurę Jana Pawła II. Mężczyzna przyznał się do winy.

Rzeczniczka policji w Czarnkowie st. asp. Karolina Górzna-Kustra poinformowała, że zawiadomienie o uszkodzeniu figury w Dębem dotarło do czarnkowskich policjantów na początku tygodnia. Z poczynionych ustaleń wynikało, że nieznany sprawca w tylnej części figury Jana Pawła II wyłamał kilka elementów tworzywa, powodując straty w wysokości ok. 1,5 tys. zł.

„Kryminalni z czarnkowskiej komendy natychmiast przystąpili do szukania osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. Wytypowali sprawcę – 20-letniego mieszkańca Lubasza. Zaraz po zatrzymaniu trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia” – podała rzeczniczka.

Podczas składania wyjaśnień 20-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył swoje zachowanie zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Górzna-Kustra podała, że za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl