fot. pch24.pl

Najwięcej zgonów wciąż z powodu tzw. aborcji. W 2019 roku pozbawiono życia 42,3 mln nienarodzonych

W minionym 2019 roku tzw. aborcja była najczęstszą przyczyną śmierci – wynika z cyklicznych raportów niezależnej witryny Worldometers. Na całym świecie pozbawiono życia ponad 42 mln 300 tys. nienarodzonych dzieci.

Worldometers gromadzi dane pochodzące od rządów oraz innych renomowanych organizacji, a następnie opracowuje je wraz z szacunkami i prognozami na przyszłość. Zgonów spowodowanych sztucznymi poronieniami nie uwzględnia wśród statystyk przyczyn śmierci, lecz w odrębnych zestawieniach. Porównując te informacje widzimy, że tzw. aborcja traktowana jako „zabieg medyczny” znacznie przewyższa liczebnie pozostałe przyczyny zgonów.

Przy wspomnianych 42,3 milionach zabitych dzieci poczętych, pozostałe powody utraty życia „pozostają daleko w tyle”. W 2019 roku 8,2 miliona osób zmarło bowiem na raka, 13 milionów na inne choroby, 5 milionów wskutek palenia papierosów, a 1,7 miliona na HIV/AIDS.

W Stanach Zjednoczonych aborcyjny przemysł śmierci pochłania co roku niemal milion istnień. Od czasu wyroku w precedensowym procesie Roe przeciwko Wade w 1973 roku, Amerykanie pozbawili życia 61 milionów nienarodzonych.

Portal Life News pisze, że w styczniu obrońcy dzieci poczętych – jak co roku -zgromadzą się na Marszu dla Życia w Waszyngtonie, aby przypomnieć o rocznicy tej decyzji i wezwać do przywrócenia ochrony nienarodzonych.

Life News/Polonia Christiana

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl