fot. PAP/Adam Warżawa

Gdański ratusz wspiera finansowo proaborcyjną fundację

Gdański ratusz wspiera finansowo fundację proaborcyjną oraz feministyczną – alarmują tamtejsi radni Prawa i Sprawiedliwości. Jak wskazują samorządowcy, w ostatnim czasie gdański magistrat przekazał 80 tys. zł dla Centrum Praw Kobiet.

Centrum Praw Kobiet współpracuje z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet i popiera prawne rozszerzanie tzw. aborcji. Na rzecz fundacji gdański magistrat przekazał 80 tys. złotych.

Joanna Cabaj, gdańska radna PiS-u, zwraca uwagę, że Centrum Praw Kobiet promuje tzw. aborcję farmakologiczną, która jest niezgodna z polskim prawem. Ma to miejsce na tzw. szkoleniach.

– Mamy różne organizacje w Gdańsku, które mogą poszczycić się pięknymi działaniami na rzecz lokalnej społeczności. Nie możemy pozwalać na to, żeby za pieniądze z budżetu miasta były organizowane działania, które są niezgodne z prawem i wyrządzają krzywdę, zwłaszcza młodym kobietom – zaznacza Joanna Cabaj.

Według informacji przekazanych przez gdańskich radnych PiS, Centrum Praw Kobiet cieszy się dużym poparciem ze strony prezydent miasta, Aleksandry Dulkiewicz.

W ciągu niecałych dwóch lat jej prezydentury miasto przekazało fundacji ponad 570 tys. złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl