MZ: W przyszłym tygodniu rozpocznie się pilotaż e-skierowań

Pilotaż e-skierowań rozpocznie się w przyszłym tygodniu i potrwa do połowy 2019 r. – poinformował w środę dziennikarzy wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. W całym kraju e-skierowania będą obowiązywać od stycznia 2021 r.

Wiceminister poinformował, że pilotaż rozpocznie się od Warszawy i obejmie medycynę sportową oraz tomografię komputerową. Docelowo zostanie rozszerzony na pozostałe rodzaje skierowań, które będzie można zrealizować w około 200 placówkach, które sukcesywnie dołączą do programu. Pilotaż będzie też realizowany w Specjalistycznym Centrum Medycznym im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju.

W całym kraju e-skierowania będą obowiązywać od stycznia 2021 r.

Resort zdrowia wskazuje, że dzięki nowemu systemowi skierowania nie będą musiały być dostarczane osobiście, nie zgubią się, a w Internetowym Koncie Pacjenta będzie możliwość śledzenia historii leczenia.

E-skierowanie będzie wystawiał pracownik medyczny. Następnie zweryfikuje je system informatyczny (system P1). Wygeneruje on numer PIN lub kod kreskowy. Pacjent otrzyma e-skierowanie w formie SMS-a lub e-maila (może także otrzymać wydruk informacyjny).

Pacjent sam wybierze placówkę, w której zrealizuje świadczenie. W wybranym podmiocie leczniczym poda PIN lub kod kreskowy, a placówka prześle te dane do systemu informatycznego, w którym zostaną zweryfikowane. Po pozytywnym rozpatrzeniu pacjent zostanie zapisany na wizytę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl