twitter.com/CyfryzacjaKPRM

J. Cieszyński: Trwają rządowe pracę nad nową odsłoną aplikacji mObywatel

Rząd pracuje nad nową odsłoną aplikacji mObywatel 2.0. Poinformował o tym pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa, Janusz Cieszyński, podczas konferencji „Kompetencje przyszłości – rozwój polskiej cyfryzacji”, która odbyła się na Politechnice Wrocławskiej.

Podkreślił, że w nowej wersji aplikacji wprowadzony zostanie m.in. system e-płatności dla samorządów, które szukają optymalizacji poprzez cyfryzację.

Narzędzie usprawni też m.in. wydawanie prawa jazdy. Po zdaniu egzaminu i umieszczeniu informacji w systemie, cyfrowy dokument pojawi się w telefonie.

Janusz Cieszyński wskazał, że mObywatel 2.0 to nowa filozofia tworzenia e-usług dla obywateli i samorządów.

– Mówimy z jednej strony o nowej aplikacji, ale z drugiej strony – o nowej filozofii tworzenia e-usług dla obywateli, ale w dużej mierze także dla samorządów, dla samorządowców. Wszyscy Państwo wiecie, że tam, gdzie udaje się skutecznie te cyfrowe usługi zaimplementować, jest to gigantyczna korzyść, znacznie mniej pracy, biurokracji, papieru i tego, czym wszyscy się niestety często zajmujemy, ale gdybyśmy tylko mogli, to nie chcielibyśmy się zajmować wcale. mObywatel 2.0 to strategia mówiąca o tym, że chcemy tworzyć e-usługi wspólnie z użytkownikami – akcentował pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa.        

Obecnie aplikacja mObywatel pozwala na szybki dostęp do dokumentów z poziomu smartfona. Chodzi m.in. o dowód osobisty, prawo jazdy czy recepty. Z tego narzędzia korzysta już ponad 7 mln użytkowników.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl