fot. PAP/Piotr Nowak

Wiceminister zdrowia: Ponad dwa miliony e-recept jednego dnia

W środę, w dniu w którym wszedł obowiązek wystawiania recept w formie elektronicznej, wystawiono ich ponad dwa miniony – podał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który odpowiada w resorcie za informatyzację.

„Za wczoraj i za całe ostatnie dwa lata współpracy DWA MILIONY (a konkretnie 2 039 224, bo tyle wystawiono e-recept) podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w stworzenie, wdrożenie, wystawienie i realizację e-recepty” – napisał na twitterze wiceminister zdrowia.

Elektroniczne recepty w polskich aptekach pojawiły się 1 stycznia 2019 r. Od tego momentu można je było zrealizować w każdej aptece w Polsce. Od środy obowiązkowe jest wystawianie recept w postaci elektronicznej; papierowe mogą być wydawane w określonych przypadkach.

Pełną funkcjonalność e-recepta daje posiadaczom Internetowego Konta Pacjenta (IKP), które jest dostępne pod adresem https://pacjent.gov.pl. Dzięki IKP zyskuje się dostęp m.in. do historii wszystkich wystawionych e-recept. Informacje z Internetowego Konta Pacjenta (IKP) można udostępniać bliskiej osobie lub lekarzowi.

Wiceminister Janusz Cieszyński podał na twitterze, że liczba kont na pacjent.gov.pl przekroczyła już milion.

PAP

drukuj