fot. PAP

MZ chce uregulować status książeczki zdrowia dziecka

Ministerstwo Zdrowia chce prawnie uregulować status książeczki zdrowia dziecka; miałaby się ona stać elementem dokumentacji medycznej – poinformował wiceszef resortu Andrzej Sopliński. 

„To bardzo istotne, by książeczka zdrowia była z dzieckiem od urodzenia do dorosłości. Ma być wydawana przez ministra zdrowia i musi być jednolita, nie tak jak obecnie” – mówił Sopliński. Ministerstwo próbuje zamaskować swoją niekompetencję – mówi poseł i lekarz Czesław Hoc.

– To jest kolejna propagandowa akcja tego rządu. Ona nic nie wnosi, bo książeczki zdrowia dziecka istnieją, zawsze istniały. Natomiast od 1 stycznia 2015 roku bardzo zagrożony jest tzw. pakiet onkologiczny i kolejkowy. Kolejna wirtualna akcja tego rządu, który niby wnosi, że jest szczególna opieka i ochrona zdrowia nad dzieckiem, ale w tym działaniu nie ma jednak spójnej koncepcji, spójnej strategii – powiedział poseł Czesław Hoc.

Wczoraj projekt nowelizacji Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta został przekazany sejmowej podkomisji stałej ds. zdrowia publicznego.

RIRM

 

drukuj