MSZ: M. Magierowski kandydatem na ambasadora RP w Izraelu

10 maja Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych zaopiniuje kandydaturę obecnego wiceszefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marka Magierowskiego na stanowisko ambasadora RP – wynika z harmonogramu prac komisji zamieszczonego na stronach Sejmu. Jak poinformował PAP resort dyplomacji, ma on objąć placówkę w Izraelu.

O tym, iż Marek Magierowski może zostać nowym ambasadorem w Tel Awiwie media spekulowały od stycznia. Fakt, że wyznaczono termin zaopiniowania jego kandydatury przez Sejmową Komisję Spraw Zagranicznych wskazuje, że otrzymał on m.in. tzw. agrément, czyli zgodę władz izraelskich na jego przyjęcie w charakterze szefa polskiej misji dyplomatycznej.

Obecnie ambasadą w Izraelu kieruje Jacek Chodorowicz, który rozpoczął swoją misję w tym kraju w 2012 r. Jacek Chodorowicz miał pierwotnie wrócić do kraju z końcem ub.r. Po tym, jak w grudniu Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych wydała negatywną opinię dla kandydatury na to stanowisko b. prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk-Żyły, została ona jednak przedłużona.

PAP/RIRM

drukuj