Izrael odpowiada ogniem na wystrzelenie pocisków rakietowych z Libanu 

Dwa pociski rakietowe wystrzelono w nocy z niedzieli na poniedziałek z południowego Libanu w kierunku Izraela. W odpowiedzi izraelskie wojsko ostrzelało ten rejon – poinformowali przedstawiciele libańskich sił bezpieczeństwa i izraelska armia. 

Był to trzeci od piątku atak na Izrael od strony Libanu. Ataki te zbiegają się w czasie z prowadzeniem przez Izrael ofensywy w Strefie Gazy, w wyniku której śmierć poniosło ponad 166 Palestyńczyków. Izrael rozpoczął operację lotniczą w odpowiedzi na ataki rakietowe, dokonywane przez radykalny palestyński ruch Hamas.

Rzeczniczka izraelskiej policji poinformowała, że na razie nie ma informacji o zniszczeniach ani ofiarach ataku rakietowego. Nikt się do niego nie przyznał.

W piątek libańskie władze zatrzymały mężczyznę, podejrzewanego o wystrzelenie pocisków podczas pierwszego ataku. Ten Libańczyk należy do „grup fundamentalistycznych” – poinformowali przedstawiciele libańskich sił bezpieczeństwa.

Z kolei Hamas zaprzeczył, jakoby stał za drugim, sobotnim atakiem na Izrael, do którego w oświadczeniu przyznało się zbrojne ramię palestyńskiego ruchu.

Południowy Liban jest uznawany za bastion szyickiego ugrupowania Hezbollah, które jest wrogo nastawione do Izraela i stoczyło z nim wojnę w 2006 r. W tej części Libanu działają też ugrupowania palestyńskie.

Choć Hezbollah często wyraża gotowość do kolejnej konfrontacji z Izraelem, to analitycy są zdania, że na razie wolałby jej uniknąć, gdyż bojownicy tego ugrupowania pomagają siłom prezydenta Baszara el-Asada w walkach w pogrążonej w wojnie domowej Syrii.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl