fot. pixabay.com

Sześć krajów europejskich wzywa Izrael do zaprzestania budowy osiedli na okupowanym Zachodnim Brzegu

Sześć krajów europejskich potępiło w sobotę niedawne ataki bojowników palestyńskich, w których zginęli obywatele Izraela na okupowanym Zachodnim Brzegu, a jednocześnie wezwało Izrael do zaprzestania tam budowy osiedli – podała agencja Reutera.

„Wzywamy rząd Izraela do cofnięcia swojej ostatniej decyzji o przyspieszeniu budowy ponad 7000 jednostek osiedli na okupowanym Zachodnim Brzegu” – napisano we wspólnym oświadczeniu Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Polski i Hiszpanii, które cytuje Reuters.

W piątek Unia Europejska wezwała do pociągnięcia do odpowiedzialności i postawienia przed wymiarem sprawiedliwości sprawców ataku na domy i sklepy Palestyńczyków w mieście Huwara na Zachodnim Brzegu.

Wcześniej atak ten potępił prezydent Izraela, Isaac Herzog.

„Zdecydowanie potępiam okrutny i brutalny atak na mieszkańców Huwary. To nie jest nasza droga. To zbrodnicza przemoc wobec niewinnych” – powiedział Isaac Herzog, którego cytuje portal „The Times of Israel”.

Do ataku osadników na Palestyńczyków w Huwarze doszło kilka godzin po tym, jak terrorysta zabił w tym mieście dwóch Izraelczyków.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl