Premier Szydło przybyła do Izraela na konsultacje międzyrządowe

Od udziału w obiedzie wydanym przez premiera Benjamina Netanjahu premier Polski Beata Szydło rozpoczęła w poniedziałek wieczorem wizytę w Izraelu. Wraz z częścią ministrów we wtorek weźmie udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych.

Jednym z tematów konsultacji będzie współpraca gospodarcza. Podczas wizyty ma być też podpisane polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym.

Głównym punktem wizyty premier Szydło i ministrów (m.in. szefa MON Antoniego Macierewicza i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej) są zaplanowane na wtorek konsultacje międzyrządowe.

„Konsultacje międzyrządowe to doskonała okazja do zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi krajami i wymiany doświadczeń w wielu obszarach” – powiedział przed wylotem rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Jak poinformował rzecznik, na wtorek zaplanowane jest zarówno bilateralne spotkanie premier Szydło z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, jak i równoległe konsultacje resortowe, w których będą uczestniczyć przedstawiciele MON, MEN, Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W trakcie pobytu w Izraelu premier Szydło we wtorek po południu złoży wizytę w Instytucie Yad Vashem i w Bazylice Grobu Pańskiego na Starym Mieście w Jerozolimie. We wtorek rano przewidziana jest Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w chrześcijańskiej części Starego Miasta, a także spotkanie z polskimi duchownymi pracującymi w Ziemi Świętej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl