fot. PAP/Radek Pietruszka

Rzecznik rządu: premier zwróciła uwagę na zasady, jakimi powinni kierować się wojewodowie

Na spotkaniu z wojewodami premier Beata Szydło „zwróciła uwagę na podstawowe zasady, jakimi powinni kierować się wojewodowie w swojej pracy, obowiązek zachowywania pokory, dyscypliny i przestrzegania lojalności” – poinformował w czwartek PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.

„Jako reprezentanci rządu w terenie wojewodowie i ich służby mają obowiązek wspierać rząd we wdrażaniu społecznie oczekiwanych reform takich jak reforma służby zdrowia, czy edukacji. Te regularne narady, to doskonała okazja do skoordynowania działalności wojewodów po to, by sprawnie przeprowadzać zaplanowane zmiany” – powiedział PAP rzecznik rządu po popołudniowym spotkaniu premier z wojewodami.

Wcześniej w czwartek premier odnosząc się do spotkania z wojewodami zaznaczyła, że takie rozmowy, to dla niej m.in. możliwość zapoznania się z tym, co dzieje się w województwach i „przypomnienia, co jest istotne”. Pytana w TVP Info o czwartkowe spotkanie szefowa rządu odpowiedziała, że „te spotkania nie są niczym nadzwyczajnym”.

„My spotykamy się dość regularnie, na tych spotkaniach najczęściej oczywiście ministrowie z wojewodami rozmawiają, ale ja też staram się bywać, ponieważ dla mnie to też jest pewna możliwość zapoznania się z tym, co dzieje się i jakie oni mają problemy w województwach no i też przypomnienia od czasu do czasu to, co jest istotne” – podkreśliła Szydło.

W środę szefowa rządu spotkała się z ministrami i wiceministrami. Po spotkaniu rzecznik rządu powiedział, że premier przypomniała wszystkim ministrom, że rząd jest jedną drużyną, nie ma absolutnie miejsca na wolne elektrony, na indywidualne ambicje i kariery.

PAP/RIRM

drukuj