fot. pixabay.com

Minister zdrowia Bułgarii: KE powinna wstrzymać zakup szczepionek przeciw COVID-19

Bułgarski minister zdrowia, Asen Medżidijew, powiedział w sobotę, że Komisja Europejska powinna wstrzymać zakup szczepionek przeciw COVID-19 i nie zmuszać państw członkowskich do ich nabywania.

W wywiadzie dla telewizji publicznej minister stwierdził, że obecnie zainteresowanie tymi szczepionkami jest praktycznie zerowe i dochodzi do niszczenia ich dużej ilości.

„U nas nie tylko magazynowane są duże ilości szczepionek do zniszczenia, my przez cały czas je niszczymy. W tym roku zniszczonych zostanie blisko 3 mln preparatów. To jest bardzo kosztowne” – powiedział minister.

Podkreślił, że w Bułgarii nie ma już problemu z koronawirusem. Oprócz tego, jak zaznaczył, wielu ekspertów uważa, że na jego nowe mutacje istniejące szczepionki nie działają.

Minister wyraził zaniepokojenie, że negatywny stosunek do szczepionek przeciw COVID-19 spowodował odpływ od szczepionek przeciw odrze i ospie wietrznej. Obecnie trzeba wzmocnić kampanię na rzecz walki z tymi właśnie chorobami i to jest jedno z najważniejszych zadań resortu zdrowia – podkreślił Medżidijew.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl