fot. PAP/Tomasz Gzell

MS i UNICEF przygotowują kampanię „Twój głos jest kluczem w walce przeciwko przemocy”

Ministerstwo Sprawiedliwości i UNICEF będą wspólnie podnosić świadomość społeczną na temat zwalczania przemocy wobec najmłodszych. Ma temu służyć kampania pod hasłem „Twój głos jest kluczem w walce przeciwko przemocy”.

Na kampanię przygotowywaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz UNICEF złożą się akcje informacyjne, ulotki, spoty, debaty eksperckie oraz konferencje.

Wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski, zwrócił uwagę na konferencji prasowej, że dzięki resortowi wdrożono wiele projektów, które chronią najsłabszych przed przemocą.

– Mówię przede wszystkim o ustawie antyprzemocowej 1.0, która w 2020 r. wprowadziła do naszego systemu natychmiastowy nakaz opuszczenia mieszkania przez sprawcę przemocy. Dzięki funkcjonowaniu tej ustawy ponad 10 tys. rodzin może czuć się bezpiecznie. Wreszcie ustawa antyprzemocowa 2.0, która rozszerzyła zakres ochrony, wejdzie za kilka tygodni. Ona będzie dotyczyła nie tylko domu, ale również miejsca pracy, szkoły czy miejsca uprawiania sportu – powiedział wiceminister Marcin Romanowski.

Milena Halizanowa z UNICEF zaznaczyła, że w ramach wspólnej kampanii do dzieci i dorosłych ma trafić przekaz o tym, w jaki sposób można rozpoznawać przemoc i gdzie można się zwrócić z prośbą o pomoc.

Kampania jest skierowana zarówno do dzieci polskich, jak i ukraińskich.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl