fot. PAP/Andrzej Grygiel

MRPiPS: Interaktywna mapa wolnych miejsc w żłobkach powstanie w pierwszej połowie 2018 roku

W tym roku ma powstać interaktywna mapa wolnych miejsc w żłobkach – zapowiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.

Specjalna mapa ułatwiająca znalezienie rodzicom miejsca w przedszkolu dla ich dziecka ma powstać jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku.

– Każdy rodzic będzie mógł wejść i zobaczyć, gdzie w jego okolicy takie miejsca są, ile kosztują, ile tam jest wolnych miejsc, czy są w ogóle wolne miejsca i jak się z tymi miejscami skontaktować  – wyjaśnił Bartosz Marczuk.

Wiceminister wskazał, że od nowego roku wprowadzono liczne ułatwienia przy prowadzeniu placówek opieki nad dziećmi do 3 lat.

Zmiany – jak akcentował – idą „w kierunku uelastycznienia zasad prowadzania i zakładania tych placówek, co także ma zwiększyć liczbę miejsc. Bartosz Marczuk przypomniał, że w bieżącym roku w ramach programu „Maluch plus”  przeznaczono na opiekę nad małymi dziećmi 450 mln zł – trzy razy więcej niż dotychczas.

W 2015 r. opieką żłobkową było objętych ponad 11 proc. polskich dzieci do trzeciego roku życia. W 2017 r. było to 14,5 proc. Według zapowiedzi ministerstwa –  niedługo poziom ten powinien osiągnąć 18 proc.

TV Trwam News/RIRM

drukuj