MRiRW: Betlejemskie Światło Pokoju

„Odważnie twórzmy pokój” – to tegoroczne hasło towarzyszące przekazywaniu przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju. Płomień został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a dziś dotarł do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od harcerzy ZHP Betlejemskie Światło Pokoju przyjął minister Krzysztof Jurgiel.

Światło, które przynosicie niesie dobro, radość i nadzieję, jest znakiem pokoju i symbolem przyjaźni – powiedział minister Jurgiel dziękując harcerzom.

Lampiony ze Światłem harcerze ZHP niosą do parafii, urzędów, szkół i szpitali krzewiąc wartości braterstwa i pokoju.

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Z Polski harcerze przekazują Światło dalej na wschód. W tym roku trafi ono m.in. na Ukrainę, Białoruś, do Rosji i na Litwę.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991r.

MRiRW/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl