fot. PAP/Marcin Obara

Posłowie zagłosują dziś ws. wotum nieufności wobec ministra rolnictwa

Jeszcze dziś odbędzie się sejmowa debata i głosowanie na temat wniosku o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. W postulacie posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego zarzucają ministrowi, że prowadzi szkodliwą politykę dla polskiej wsi. Pod wnioskiem, oprócz ludowców, podpisali się także politycy Platformy Obywatelskiej.

Podczas debaty na posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa członkowie PiS bronili Krzysztof Jurgiela. Poseł Dariusz Bąk mówił, że dyskusja w sprawie wotum to kolejny początek „kabaretu” tych, którzy zostali odsunięci od władzy.

To wstyd, żeby jakieś sztuczne argumenty padały w uzasadnieniu do wniosku o odwołanie ministra, który w opinii społeczeństwa, polskiej wsi, jest jedynym ministrem po przemianach, który to, co mówi – robi, a to, co mówi, przelał na papier w postaci programu i ten program dobrze służy polskiej wsi – podkreślił Dariusz Bąk.

Ministra w obronę wzięli również przedstawiciele organizacji rolniczych. W ich opinii to PSL jest winne wielu zaniedbań, a PiS robi wiele, by na wsi działo się lepiej.

Sam Krzysztof Jurgiel zwrócił uwagę, że PiS – jako pierwsza formacja polityczna – przedstawiła program dla wsi na całą kadencję. Tłumaczył, że podjęte dotychczas działania ustabilizowały rynki rolne, a opłacalność produkcji rolnej wzrosła.

RIRM

drukuj