MON ruszyło z kampanią „Zostań żołnierzem RP”

Minister obrony narodowej rozpoczął kampanię „Zostań żołnierzem RP”. Ma ona związek z zapowiedzianą przez szefa MON nową brygadą, która będzie się składać z żołnierzy przystępujących do służby wojskowej.

Jest to dla mnie niezwykle ważne, aby proces naboru do zawodowej służby był dynamiczny – powiedział wczoraj w Siedlcach minister Mariusz Błaszczak.

– Chciałbym kampanię, którą nazwaliśmy (…) „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Chcemy, aby to wszystko, co związane jest z miłością Ojczyzny, to wszystko, co związane jest z zaangażowaniem ludzi młodych – jest pewnym fenomenem w Polsce; że tak liczne są klasy mundurowe (…), że tak dobrze rozwijają się Wojska Obrony Terytorialnej, że tak wielu Polaków chce przystąpić do WOT. Chcemy wykorzystać tę energię, ten zapał do tego, żeby stworzyć nową brygadę wojsk operacyjnych – zapowiedział Mariusz Błaszczak.

Wczoraj minister ogłosił też nową 18. dywizję Wojska Polskiego, która będzie się składała z trzech brygad, jej dowództwo będzie się mieściło w Siedlcach. Jej dowódcą został gen. Jarosław Gromadziński. [czytaj więcej] 

Nowa dywizja będzie składać się z trzech brygad. Już teraz w jej skład wejdą dwie funkcjonujące brygady: 1. Brygada Pancerna, która operuje w okolicach Warszawy i 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, która operuje na południowym-wschodzie RP.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl