Fot. PAP/Marcin Obara

MON dofinansuje budowę 6 strzelnic

Ministerstwo Obrony Narodowej dofinansuje budowę kolejnych sześciu strzelnic w ramach programu ,,Strzelnica w powiecie”. Umowy w tej sprawie podpisano w tym tygodniu. Nowe strzelnice powstaną w powiatach grajewskim, siemiatyckim i sokólskim oraz w gminach Kamieniec Ząbkowicki, Myszków i Domaniów.

W tym roku resort przekaże na budowę strzelnic 15 mln zł – mówił na strzelnicy w Lipinach w powiecie przysuskim wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Obiekt, który wizytował, powstał w ramach resortowego programu.

– Koszt strzelnicy wynosi 3 miliony 600 tysięcy złotych. Są to bardzo duże środki finansowe, a zaangażowanie MON jest na poziomie półtora miliona, więc to jest jeszcze większy wysiłek, który trzeba docenić. Środki finansowe, które MON w tym roku przekazuje na program strzelnic wynosi 15 milionów złotych. Nauczeni doświadczeniem lat minionych przygotowujemy się w tej chwili do tego – chciałbym to zapowiedzieć – że w czasie wakacji ogłosimy kolejną edycję konkursu „Strzelnica w powiecie”, aby samorządy mogły się stosownie przygotować do realizacji programu – powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Obecnie program ,,Strzelnica w Powiecie” poza budową strzelnic kulowych rozszerzono o 2 nowe rodzaje strzelnic: pneumatyczną i wirtualną.

Na dofinansowanie 6 strzelnic, których dotyczą podpisane umowy, resort przeznaczy blisko 8,5 mln zł. Łączny koszt ich budowy przekroczy 18 mln zł.

RIRM

drukuj