Do prokuratury złożono zawiadomienie ws. pogrzebu Krzyżanowskiego

Jest zawiadomienie do Prokuratora Generalnego ws. pogrzebu z honorami wojskowymi stalinowskiego prokuratora Wacława Krzyżanowskiego. Doniesienie do Andrzeja Seremeta złożył Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Do popełnienia przestępstwa, jak czytamy w zawiadomieniu, doszło poprzez przyznanie asysty wojskowej na uroczystości pogrzebowe, osoby odpowiedzialnej za zabicie wielu Polaków – bohaterów walczących o niepodległą Polskę.

Były prokurator w 1946 zażądał kary śmierci dla 17-letniej bohaterskiego sanitariuszki AK, słynnej Danuty Siedzikówny „Inki”.

To wielki skandal! Niedługo może dojść do tego, że każdemu zbrodniarzowi będzie oddawany hołd przez kompanię Wojska Polskiego – mówi Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

– Jest to policzek dla rodzin bohaterów. Proszę zauważyć, że ten stalinowski morderca, którego pochowano, przyczynił się tak naprawdę do śmierci niepełnoletniej dziewczyny – Inki – pięknej dziewczyny, bohaterki. Jak mają się teraz czuć rodziny tych wszystkich bohaterów, którzy ginęli w naszej obronie, walczyli o naszą wolną Polskę? –  pytał Ryszard Nowak.

To pierwsze zawiadomienie do prokuratury w tego typu sprawie. v

Pogrzeb stalinowskiego prokuratora z honorami odbył się w poniedziałek na cmentarzu w Koszalinie. Minister obrony Tomasz Siemoniak zażądał wyjaśnień od dowódcy Garnizonu Koszalin, który podjął taką decyzję.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl