fot. youtube-szlachetne zdrowie

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad utworzeniem Narodowego Programu Zdrowego Serca i Naczyń

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad utworzeniem Narodowego Programu Zdrowego Serca i Naczyń. Dokument ma obowiązywać już w przyszłym roku. O szczegółach tego projektu opowiedział w najnowszym numerze miesięcznika „Szlachetne Zdrowie” minister Łukasz Szumowski.

Cały świat walczy z koronawirusem. Niestety ciągle napływają niepokojące informacje z Europy i Stanów Zjednoczonych, gdzie stale rośnie liczba osób zakażonych oraz liczba ofiar śmiertelnych. Wśród szczególnie zagrożonych są osoby z chorobami układu krążenia.

– Aż 175 tys. umiera każdego roku z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wskazała Anna Zalech, redaktor naczelny „Szlachetnego Zdrowia”.

Są to dane z Polski. Dlatego Ministerstwo Zdrowia wprowadza Narodowy Program Zdrowego Serca i Naczyń. Ma on m.in. pomóc chorym w szybszej kwalifikacji do odpowiedniej terapii, a tym samym ma zmniejszyć ryzyko ich przedwczesnej śmierci.

W najnowszym, kwietniowym numerze „Szlachetnego Zdrowia”, który od piątku jest w sprzedaży, poruszane są tematy związane z wyzwaniami w kardiologii.

W kwietniowym numerze miesięcznika „Szlachetne Zdrowie” zachęcam do przeczytania obszernego wywiadu z ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim na temat problemów kardiologicznych. Co wyróżnia polską kardiologię na tle Europy? Jak wygląda dostęp do nowoczesnych procedur kardiologicznych? Porusza też wiele jeszcze innych zagadnień przydatnych dla pacjenta – wymieniła Anna Zalech.

W najnowszym numerze dr Ewa Dąbrowska odpowiada, jak pozbyć się miażdżycy powodującej udar czy zawał serca.

Natomiast Zbigniew Nowak przedstawia właściwości oregano, które jak się okazuje, niszczy wirusy i bakterie – oznajmiła redaktor naczelny „Szlachetnego Zdrowia”.

Z kolei ekspert dr Agnieszka Jarosz z Narodowego Centrum Żywienia sprawdza, które ryby w puszkach warto kupować. Kto boryka się z rwą kulszową czy też jest zagrożony bólami odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ucieszy się zapewne z ćwiczeń zamieszczonych w kwietniowym numerze miesięcznika „Szlachetne Zdrowie”.

TV Trwam News

drukuj