fot. https://www.gov.pl

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami wymuszającymi płatność w viaTOLL

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, podpisanymi przez „Zespół viaTOLL”, które nakłaniają do płatności w ramach umowy w systemie viaTOLL i odsyłają do fałszywej strony www. Ich celem jest kradzież pieniędzy z konta – podał w piątek resort.

„Ostrzegamy przed fałszywymi e-mailami, podpisanymi przez <<Zespół viaTOLL>>, które nakłaniają do płatności w ramach umowy w systemie viaTOLL i odsyłają do fałszywej strony www” – poinformowało MF w piątkowym komunikacie.

Zdaniem resortu, takie e-maile to próby wyłudzenia danych do logowania i danych autoryzacyjnych do bankowości, a ich celem jest kradzież pieniędzy z konta bankowego ofiary. [czytaj więcej] 

„Przypominamy, że świadczenie usługi viaTOLL zostało zakończone z końcem września 2021 r. Tym samym zakończono pobór płatności za przejazd drogami płatnymi za pośrednictwem viaTOLL” – podkreślił resort.

Dodał, że cyberprzestępcy za pośrednictwem fałszywej strony mogą przejąć dane logowania oraz dane autoryzacyjne do bankowości. Przechwycone w ten sposób informacje mogą zostać wykorzystane do kradzieży pieniędzy z konta bankowego ofiary.

MF prosi, by w przypadku otrzymania podejrzanego maila, który dotyczy usługi viaTOLL, przekazać zgłoszenia na adres: [email protected], lub o kontakt telefoniczny pod numerami: 800 101 101, + 48 22 521 10 10.

„Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników” – wskazało MF.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl