PAP/Radek Pietruszka

W Pałacu Prezydenckim odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

W piątek zebrała się Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał z politykami rządu i opozycji o Ukrainie i ryzyku rosyjskiej inwazji.

W Pałacu Prezydenckim odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Tematem obrad była bieżąca sytuacja geopolityczna skupiona wokół Ukrainy.

– Cieszę się, że rozumiecie Państwo problem wspólnej odpowiedzialności za los Rzeczypospolitej w bardzo szczególnej sytuacji międzynarodowej, jakiej – z całą pewnością – od początku mojej prezydentury jeszcze nie było. Wydaje mi się, że śmiało można powiedzieć, że takiej sytuacji, jaką mamy obecnie, nie było od 1989 roku. Jest ona rzeczywiście specyficzna, choć tak jak powiedziałem oficjalnie w mediach, mogę to podkreślić – w moim przekonaniu, jak również w przekonaniu moich rozmówców istotne zagrożenie dla Polski bezpośrednie, militarne nie występuje w tej chwili. Nie ma żadnych sygnałów, które wskazywałyby na takie bezpośrednie zagrożenie. Niewątpliwie na naszych oczach zmienia się sytuacja tzw. bezpieczeństwa militarnego w naszej części Europy. Jest to ważny temat do wspólnej rozmowy – mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zabrał głos także po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl