fot. pixabay.com

Belgia: Ponad 120 tys. mieszkańców północnej Belgii nie jest w stanie ogrzać swojego mieszkania

Ponad 120 tys. mieszkańców Flandrii na północy Belgii nie jest w stanie ogrzać swojego mieszkania, informuje Urząd Statystyczny Flanders Statistics.

Największy problem z ogrzaniem domu miały osoby bezrobotne, dotyczyło to ponad 7000 osób z tej grupy, wynika z danych Flanders Statistics za ubiegły rok.

Tymczasem jak informuje dziennik „Het Nieuwsblad” w 2020 r. problem ten dotyczył średnio 7 proc. populacji Unii Europejskiej. W najmniejszym stopniu Luksemburga i Słowenii (2 proc.), a w największym Litwy (27 proc.) i Bułgarii (30 proc.).

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl