fot. PAP/Marcin Obara

Min. T. Kościński: Możliwe, że jeszcze dziś zostaną przedstawione szczegóły tarczy antyinflacyjnej

Minister finansów Tadeusz Kościński nie wyklucza, że jeszcze dziś poznamy szczegóły tarczy antyinflacyjnej. Z wcześniejszych zapowiedzi wynikało, że premier Mateusz Morawiecki przedstawi rozwiązania w tym tygodniu.

Tarcza ma zminimalizować skutki znacznego wzrostu cen towarów i usług. Planowana jest m.in. obniżka akcyzy na nośniki energii.

Sytuacji wysokiej inflacji w naszym kraju poświęcone było wczoraj posiedzenie sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Informację przedstawił m.in. minister finansów Tadeusz Kościński.

Szef resortu zaznaczył, że rząd podejmuje szereg działań, aby pomóc Polakom w związku ze wzrostem cen. Jednym z nich jest przygotowywana tarcza antyinflacyjna – dodał minister Tadeusz Kościński.

– Tarcza antyinflacyjna zapewne będzie ogłoszona w tym tygodniu. Pan premier przekaże wszystkie szczegóły, ponieważ treści są jeszcze uzgadniane w ministerstwie. Celem jest to, aby pomóc tym najbiedniejszym w naszym społeczeństwie, żeby zamortyzować skutki inflacji. Oczywiście wiadomo, że takie rozwiązanie nie będzie na zawsze, gdyż to tak nie działa, tylko będzie to okresowo, ale mam nadzieję, że wystarczająco długo, aż inflacja wróci do normalnych wartości – zaznaczył Tadeusz Kościński.  

Wśród innych działań, które mają minimalizować skutki inflacji, minister finansów wymienił też rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie.

Wskazał na zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz walkę z tzw. szarą strefą i wypłacaniem wynagrodzeń „pod stołem”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl