fot. gov.pl

Minister zdrowia złożył życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

W czasie pandemii koronawirusa rola ratowników medycznych zyskała wyjątkowe znaczenie i jest szczególnie ważna; pragnę wyrazić swoje najwyższe uznanie dla państwa pracy – napisał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski w życzeniach z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego.

13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego, który został ustanowiony na podstawie art. 9 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z 8 września 2006 r.

Z tej okazji minister zdrowia skierował życzenia i podziękowania wszystkim ratownikom, dyspozytorom, pielęgniarkom i lekarzom, a także wszystkim zaangażowanym w szerzenie idei ratownictwa i pierwszej pomocy.

„W czasie pandemii koronawirusa rola ratowników medycznych zyskała wyjątkowe znaczenie i jest szczególnie ważna, dlatego pragnę wyrazić swoje najwyższe uznanie dla Państwa pracy. Proszę przyjąć życzenia zdrowia i satysfakcji z pełnienia misji ratowania ludzkiego życia” – napisał Niedzielski.

Do zadań ratowników należy m.in. zabezpieczanie osób znajdujących się w miejscu wypadku, ocena stanu ich zdrowia oraz podejmowanie niezbędnych czynności ratunkowych. W razie potrzeby służą wsparciem psychicznym. Zadaniem ratowników medycznych jest także m.in. organizowanie i prowadzenie zajęć z zakresu pierwszej pomocy.

 

PAP

 

drukuj