Ministerstwo Zdrowia przedstawi dziś nowe zasady dot. obostrzeń

Adam Niedzielski, minister zdrowia, przedstawi dziś szczegółowe zasady dotyczące obostrzeń, które wypracował Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Według zapowiedzi ogłoszone ma zostać m.in. nowe podejście do zasłaniania nosa i ust.

Rząd planuje wycofać możliwość zastępowania maseczek przyłbicami, szalikami czy chustami. W tym zakresie nie będzie już tzw. miękkiego podejścia.

O możliwe wprowadzenie obostrzeń dotyczących używania konkretnego rodzaju maseczek pytany był Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

– W zakresie szalików, przyłbic i kominów nie będzie podejścia miękkiego. Jeżeli chodzi o szaliki i kominy, prawdopodobnie będzie zakaz używania tego typu rzeczy do zasłaniania nosa i ust z jednoczesną rekomendacją, co powinniśmy używać – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Prawdopodobnie obowiązywać będą maseczki medyczne. Przedstawiciele rządu wskazują, że przyłbice czy szaliki są gorszym środkiem ochrony indywidualnej niż maseczka, w szczególności chirurgiczna FFP2 i FFP3.

Ponadto minister zdrowia ma przedstawić dziś informacje na temat ograniczeń w ruchu z naszymi południowymi sąsiadami.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl