fot. https://www.facebook.com/MorawieckiPL

Premier o wariancie delta: Monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie

We wtorek rano w KPRM odbyło się spotkanie specjalnego zespołu ds. wirusa Delta; monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie – zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wtorkowym wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że w Wielkiej Brytanii notuje się największą ilość zakażeń koronawirusem od początku roku.

„Niestety, kolejny wariant COVID-19, nazwany Delta, rozprzestrzenia się po świecie. Według specjalistów jest dużo bardziej zaraźliwy niż dotychczasowe odmiany” – napisał.

„Musimy za wszelką cenę ograniczyć jego skutki. W związku z tym działamy już teraz” – podkreślił.

Poinformował też, że we wtorek rano w KPRM odbyło się spotkanie specjalnego zespołu ds. wirusa Delta.

„Monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie” – zapewnił Morawiecki.

W minioną środę Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ostrzegło przed kolejną falą pandemii COVID-19. W jej ocenie szczególnie zaraźliwy wariant Delta koronawirusa będzie odpowiadał za 70 proc. nowych infekcji w UE na początku sierpnia i 90 proc. do końca tego samego miesiąca.

Tego samego dnia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że dotychczas w Polsce potwierdzono 96 przypadków zakażenia wariantem Delta.

PAP

drukuj