Minister spraw zagranicznych Niemiec odwiedzi Polskę

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier złoży dziś wizytę w Polsce. Razem z szefem polskiego MSZ Witoldem Waszczykowskim otworzą 18. Forum Polsko-Niemieckie.

Cykliczne forum stanowi platformę dyskusji polsko-niemieckiej na aktualne tematy polityki międzynarodowej oraz dwustronnej.

Spotkanie będzie dotyczyło m.in. kwestii kryzysu migracyjnego oraz działań NATO wobec nowych zagrożeń – mówi Roman Dmochowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

– Dyskusja poświęcona będzie m.in. kryzysowi uchodźczemu w Europie, polityce NATO wobec nowych zagrożeń, polityce wschodniej, a także relacjom polsko-niemieckim. Następnie ministrowie udadzą się do Belwederu, gdzie będą rozmawiać w cztery oczy o sprawach dwustronnych i o kwestiach europejskich. Odbędzie się również konferencja prasowa, a na zakończenie wizyty ministrowie: Witold Waszczykowski i Frank-Walter Steinmeier wezmą udział w uroczystości z okazji 25-lecia działalności Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka w Warszawie – powiedział Roman Dmochowski, rzecznik MSZ.

Niemieckie MSZ oświadczyło w przeddzień wizyty Steinmeiera w Warszawie, że Niemcy widzą w Trójkącie Weimarskim „centralne forum” dialogu „między trzema ważnymi, a może nawet decydującymi partnerami w Europie”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl