fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Minister D. Piontkowski do uczniów: Korzystajcie ze wszystkich szans, jakie daje wam szkoła

Korzystajcie ze wszystkich szans, jakie daje wam szkoła, aby stawać się jeszcze lepszymi i mądrzejszymi ludźmi – napisał minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski do uczniów. Życzył im, by jak najlepiej wykorzystali rozpoczynający się czas nauki.

Minister edukacji w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020, złożył uczniom specjalne życzenia. Opublikowano je na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

„W tym szczególnym dniu, kiedy pełni wrażeń po wakacyjnych przygodach wracacie wreszcie do szkoły, życzę, abyście jak najlepiej wykorzystali rozpoczynający się czas nauki. Korzystajcie ze wszystkich szans jakie daje Wam szkoła, aby stawać się jeszcze lepszymi i mądrzejszymi ludźmi” – napisał minister Dariusz Piontkowski.

„Nie bójcie się zadawania pytań oraz poszukiwania na nie odpowiedzi. Nie zrażajcie się niepowodzeniami, ale zawsze starajcie się je przezwyciężać. Nie zapominajcie również o tym, że w trudnych chwilach zawsze możecie liczyć na pomoc swoich wychowawców i nauczycieli” – zaznaczył.

Życzył uczniom, aby czas spędzony w szkole był okazją do nawiązania wielu trwałych przyjaźni, rozwijania pasji oraz zainteresowań.

„Niech będzie źródłem wielu sukcesów i niezapomnianych wspomnień, które pozostaną z Wami na długo. Powodzenia w nowym roku szkolnym 2019/2020!” – napisał szef MEN.

Jak podał MEN, w roku szkolnym 2019/2020 we wszystkich typach szkół uczyć się będzie 4,6 mln uczniów. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze potrwają do 26 czerwca.

PAP/RIRM

drukuj