fot. PAP/Tytus Żmijewski

Maturzyści zmierzą się dziś z egzaminem z matematyki

Dziś drugi dzień matur. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników przystąpią do egzaminu z matematyki. Jak wskazują eksperci to jeden z najtrudniejszych etapów dla maturzystów. Prawie 20 proc. piszących nie zdaje w pierwszym terminie.

Jednak – jak podkreśla uczennica Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni – 3 lata solidnej nauki powinny przynieść dobre efekty. Wyniki egzaminów maturalnych są ważnym elementem wejścia w bardziej dojrzałą drogę życia – zaznacza.

– Jednak to jest swego rodzaju wejście w dorosłość. Ma to nam zapewnić przyszłość, czyli jeżeli chcemy pójść do dobrej szkoły, to musimy napisać dobrze maturę, musimy się dobrze do tego przygotować. W naszym wieku matura to jest jeden z najważniejszych egzaminów. On decyduje o tym, co będziemy robić w przyszłości, jaki wynik uzyskamy i dzięki temu dostaniemy się na taka uczelnie. Potem na studiach każda sesja to będzie nasza matura – mówiła tegoroczna maturzystka.

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Uczniowie muszą również przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru.

RIRM/TV Trwam News

drukuj