Min. Ziobro: Prezydent stanął na wysokości zadania

Pan prezydent, podpisując ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym stanął na wysokości zadania – ocenił minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Według niego taka decyzja Andrzeja Dudy to oznaka godności i tego, że Polska jest suwerenna.

Zbigniew Ziobro powiedział wieczorem w TVP i TVP Info, iż cieszy go środowa decyzja prezydenta Andrzeja Dudy.

„Pan prezydent stanął na wysokości zadania, zachował się bardzo godnie, pokazał, że Polska jest suwerennym państwem” – dodał.

„Polska jest jednym z większych państw UE i oczekujemy też, żeby nas szanowano, że nie będziemy jak chłopiec na posyłki, nie damy się traktować jak państwo wasalne” – podkreślał. „Mamy swoje zasady, chcemy respektować zasady Unii Europejskiej, ale też nie pozwolimy, by ktoś nam narzucał swoje polityczne przekonania i interesy, pod pretekstem walki z praworządnością” – mówił minister Ziobro.

Jak podkreślił, jest „przekonany, że zreformujemy nasze sądownictwo” – dodał.

Prezydent zapowiedział w środę, że podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Po zawetowaniu w lipcu poprzednich ustaw dotyczących KRS i SN przygotował nowe projekty, do których poprawki wniósł w parlamencie klub PiS. Ustawy zostały uchwalone przez Sejm 8 grudnia, a w ubiegłym tygodniu bez poprawek przyjął je Senat. [czytaj więcej]

W środę prezydent zapewniał, że nowe wprowadzane rozwiązania będą służyły usprawnieniu wymiaru sprawiedliwości. [czytaj więcej]

PAP/RIRM

drukuj