Min. Z. Ziobro: Zatrzymano kolejnego podejrzanego o zbrodnię, za którą niesłusznie skazany został Tomasz Komenda

Zatrzymano drugą osobę podejrzaną o zbrodnię, za którą Tomasz Komenda przez kilkanaście lat niesłusznie przebywał w więźniu. Śledczy poszukują jeszcze jednej osoby, która mogła mieć związek z przestępstwem – poinformował minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Dodał, że rzeczywiści sprawcy powinni być surowo ukarani.

Chodzi o gwałt i zabójstwo 15 – letniej dziewczynki z Dolnego Śląska, do którego doszło 31 grudnia 1996 r.

Minister Zbigniew Ziobro powiedział, że kolejnego podejrzanego udało się wytypować dzięki „benedyktyńskiej” pracy policji i prokuratorów.

– Prokuratorzy zdecydowali się wytypować wszystkich mężczyzn, którzy w okresie zdarzenie, kiedy doszło do tego strasznego przestępstwa, mieszkali w miejscowości Miłoszyce i w okolicach. Przesłuchiwać tych, którzy wówczas skończyli 15 lat na okoliczność ich wiedzy, ewentualnego związku z tym tragicznym zdarzeniem oraz pobierać od każdego z nich próbki porównawcze do badań genetycznych. Efekt właśnie tego rodzaju żmudnej pracy śledczych, w połączeniu z postępem nauki związanej z badaniami DNA, doprowadził do kolejnego przełomu, do dzisiejszego zatrzymania – powiedział Zbigniew Ziobro.

W ubiegłym roku śledczy zatrzymali pierwszego z podejrzanych w tej sprawie Ireneusza M. Wcześniej mężczyzna był skazany za inne przestępstwa. Dziś prokuratura zatrzymała Norberta B., który w chwili zabójstwa miał 19 lat a obecnie 40.

W maju Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę, skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia. Mężczyzna spędził w więzieniu – łącznie z okresem aresztu – 18 lat.

W Łodzi prowadzone jest śledztwo, które ma pociągnąć do odpowiedzialności osoby, które dopuściły się zaniedbań we wcześniejszym śledztwie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl