fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Min. Z. Ziobro: Wszyscy są równi wobec prawa

Wszyscy są równi wobec prawa – powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do sprawy agitacji wyborczej w budynku Urzędu Miasta w Zamościu (Lubelskie), podczas konferencji z jego udziałem.

„Prawo jest równe wobec wszystkich i nie ma tutaj wyjątków; dotyczy to też ministra sprawiedliwości czy wiceministra sprawiedliwości” – powiedział Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej w czwartek w Lublinie.

Odniósł się w ten sposób do sprawy agitacji wyborczej w budynku Urzędu Miasta w Zamościu (Lubelskie), podczas konferencji z jego udziałem 4 września. Zbigniew Ziobro udzielił wtedy poparcia wiceministrowi sprawiedliwości Marcinowi Romanowskiemu, który startuje w wyborach do Sejmu z listy PiS w okręgu nr 7 tzw. chełmskim. Sprawę bada zamojska policja, którą zawiadomił Komisarz wyborczy w Zamościu. Za prowadzenie agitacji wyborczej na terenie urzędów administracji rządowej lub administracji samorządu terytorialnego grozi kara grzywny.

Zbigniew Ziobro powiedział, że do jego zadań jako ministra sprawiedliwości nie należy badanie statusu każdej z sali, w których odbywa spotkania z dziennikarzami czy mieszkańcami, a zawsze polega w tych sprawach na organizatorach spotkania.

„Organizatorzy (spotkania w Zamościu) zapewniają mnie, że ta sala miała być wynajęta i dysponują opiniami prawnymi, które ich zdaniem wskazują, że nie doszło tutaj do wykroczenia” – zaznaczył minister.

„Zaczekajmy na rozstrzygnięcie i na opinie prawne, które będą przedkładać też organizatorzy, bo oni czują się odpowiedzialni za prowadzenie tego przedsięwzięcia” – dodał.

Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej w Lublinie udzielił swojego poparcia Janowi Kanthakowi, obecnemu rzecznikowi prasowemu Ministerstwa Sprawiedliwości, który kandyduje do Sejmu z ostatniego, 30 miejsca na liście PiS w okręgu nr 6 tzw. lubelskim.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl