fot. PAP/Marcin Bielecki

Lubelskie: z powodu protestu odwołane egzaminy na prawo jazdy w WORD w Zamościu

W związku z protestem egzaminatorów na prawo jazdy nie odbędą się dziś wszystkie zaplanowane na ten dzień egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu – poinformował Urząd Marszałkowski w Lublinie. Egzaminy odbędą się w innym terminie.

„W związku z przyłączeniem się egzaminatorów WORD Zamość do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, wszystkie egzaminy zaplanowane na dziś tj. 7 lipca br. (czwartek), zarówno w WORD Zamość, jak i w oddziale terenowym w Biłgoraju, nie odbędą się” – poinformował rzecznik marszałka Remigiusz Małecki.

Dyrektor zamojskiego WORD Marcin Kulig przekazał, że dziewięciu egzaminatorów poinformowało dziś rano o zwolnieniach lekarskich. Pozostałych trzech przebywa na urlopach wypoczynkowych.

„W związku z czym niemożliwe jest przeprowadzenie egzaminów teoretycznych i praktycznych w tym dniu. Łącznie dotyczy to 120 osób. Odwołane egzaminy zostaną przeniesione na inne terminy, o których będziemy dzisiaj informować. Egzaminy odbędą się oczywiście na nasz koszt w pierwszych wolnych terminach lub odpowiadającym tym osobom” – uzupełnił Kulig.

Dodał, że nie wie, do kiedy może potrwać akcja protestacyjna, dopóki do ośrodka nie wpłyną zwolnienia od pracowników.

„Mam nadzieję, że to będzie krótka, symboliczna akcja solidarności z resztą środowiska” – powiedział szef WORD w Zamościu.

Podobne protesty odbywają się w innych miastach Polski. Egzaminatorzy chcą przede wszystkim zmiany systemu i wysokości wynagrodzeń.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że nadzór nad WORD-ami prowadzi w każdym województwie marszałek województwa. Zapewnił, że resort zrobi wszystko, by marszałkowie „mogli dysponować właściwymi instrumentami, które pomogą w dialogu z egzaminatorami rozwiązać ten problem” – dodał Adamczyk.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl