fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wznowiono protesty egzaminatorów WORD-ów

Rafał Weber, wiceminister infrastruktury wskazał, że wznowienie protestu przez egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego (WORD)  nastąpiło wbrew wcześniejszym ustaleniom. Z powodu akcji strajkowej, w wielu regionach Polski nie odbywają się w poniedziałek egzaminy na prawo jazdy. Dzieje się tak między innymi na Dolnym Śląsku i na Podkarpaciu.

Protestujący domagają się zmian w przepisach egzaminowania, wyższych płac oraz rozmów z Andrzejem Adamczykiem, ministrem infrastruktury.

Pod koniec lipca bieżącego roku odbyło się spotkanie egzaminatorów z przedstawicielami resortu, na którym zdecydowano o powołaniu grupy roboczej. Jej zadaniem jest wypracowanie rozwiązań w sprawie postulatów, jednak w poniedziałek strona społeczna wznowiła protest, nie czekając na efekty prac zespołu.

Rafał Weber mówił, że wobec tego resort nie rozumie powodów wznowienia protestu przez egzaminatorów.

– Umówiliśmy się na działania ze środowiskiem dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego i egzaminatorów, w zespole trójstronnym. W kolejnych tygodniach praca nad nowym modelem wynagradzania egzaminatorów korzystniejszym z ich punktu widzenia. Wydawało się, że taka propozycja została uzgodniona i jest realizowana. Natomiast dzisiaj dowiadujemy się, że egzaminatorzy wznawiają protest. Nie rozumiem postępowania, ponieważ Ministerstwo Infrastruktury było gotowe do realizacji uzgodnień ze spotkania z końca lipca tego roku – powiedział Rafał Weber.

Pierwszy protest egzaminatorów odbył się na początku lipca i objął 26 ośrodków. Wówczas pracownicy WORD-ów masowo udawali się na urlopy lub zwolnienia lekarskie. Część placówek musiała odwołać wszystkie egzaminy.

 RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl