fot. PAP/Radek Pietruszka

Prawnicy przestrzegają przed zagrożeniami, jakie zawiera tzw. antypandemiczny traktat WHO

Instytut Ordo Iuris wskazuje na trzy główne zagrożenia, które między innymi ograniczają naszą państwową suwerenność. To ustanowienie centralnej roli Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), możliwość narzucania lewicowych ideologii pod pozorem walki z pandemią oraz cenzura w mediach.

Prace nad przepisami na poziomie międzynarodowym są zaawansowane, dlatego powstał list otwarty do premiera Matusza Morawieckiego z apelem, aby nie ratyfikował nowych zapisów traktatu ani żadnych tego typu rozwiązań. [czytaj więcej]

O szkodliwości proponowanych w ramach WHO rozwiązań powiedziała Weronika Przebierała, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris.

 – Globalne zarządzanie pandemią, centralizacja władzy, jest nieefektywna, co pokazała pandemia COVID-19. Tego rodzaju regulacje powinny mieścić się w ustawodawstwie zwykłym, w ustawodawstwie krajowym. Warto zwrócić uwagę na to, że WHO nie jest organizacją finansowaną wyłącznie przez państwa członkowskie, ale także przez podmioty prywatne, które następnie mają wpływ na to, jakie brzmienie będzie miał traktat. Przykładowo można wymienić fundację Billa i Melindy Gatesów, którzy brali udział w spotkaniach dotyczących przygotowania tego traktatu – zwróciła uwagę Weronika Przebierała.  

Dlatego cały czas można też podpisać petycję, która między innymi wyraża sprzeciw wobec tzw. antypandemicznego traktatu WHO. Zrobiło to już blisko 30 tysięcy osób.

Ze szczegółami tego dokumentu można się zapoznać na stronie Instytutu Ordo Iuris. [czytaj więcej]

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl